Efektivní šatník Kamily Vodochodské Reportáže

V rámci Sustainable Fashion Day No.2 se konal workshop Efektivní šatník, který pořádala Kamila Vodochodská, návrhářka, stylistka a módní koučka. Workshop se konal během dne 3x. Byl o něj velký zájem a ani se nedivím, kdo by se nechtěl zorientovat ve svém šatníku. Kamilu moc obdivuju, protože přes své pokročilé těhotenství všechno skvěle zvládla.

Koncept efektivního šatníku spočívá v tom, abychom si uvědomili:

  • jaké věci nám v šatníku stačí,
  • jaké je potřeba dokoupit,
  • a hlavně jakých věcí se zbavit.

Je to celé samozřejmě komplexnější, souvisí s tím:

  • uvědomění si vlastního stylu,
  • poznání kvalitních materiálů, které nám vydrží,
  • není nám jedno, za jakých pracovních podmínek je oblečení vyráběné.

Tohle je základ. Napíšu vám tu pár postřehů z vlastní zkušenosti. Téměř každý máme šatník narvaný spoustou oblečení a přitom z toho nosíme jen svých pár nejoblíbenějších věcí pořád dokola stejně jako já. Zbytečně doma schraňujeme oblečení, které nám je malé a říkáme si „do toho zhubnu“, nebo oblečení, které jsme dostali jako dárek, ale nesedí nám nebo se nám nelíbí jeho barva nebo celkově styl, nebo oblečení, které jsme se unáhlili koupit. Je nám líto se toho oblečení vzdát, přitom by to mohlo být užitečné někomu jinému. Spousta žen má i jiný problém, se kterým se osobně zrovna neztotožňuju, ale když to zaznělo na workshopu, tak to mezi účastnicemi hlasitěji zašumělo a to ten problém, že mají skříň plnou a přitom nemají co na sebe. Ženský, klasika, co. =) Fígl je v tom si pořídit takové kousky, aby k sobě navzájem ladily a daly se tak skvěle kombinovat. Tak se pojďte podívat, jak workshop probíhal…

Přestože ses workshopu nezúčastnil(a), zkus i ty nahlédnout do své skříně a alespoň intuitivně jí protřiď. Mně osobně se vyplatilo být na sebe trochu přísná a oblečení, kterého jsem se za poslední rok nedotkla, dát opravdu pryč, protože nosit to nebudu, to bych si jen namlouvala. Nepotřebné oblečení daruj blízkému, který o to bude stát anebo daruj do charity. Všechno chce odhodlání, ale když se do toho pustíš, budeš mít ze sebe nakonec super pocit, který garantuju! Někdy to nejde na jeden zátah, ale i postupnými kroky se blížíš k ideálu. Já sama jsem v procesu, ale to hlavní už mám za sebou. Držím ti palce a dej mi sem vědět, jak se ti to povedlo. =)

Pokud ještě nevíte, jak se vymanit z fast fashion a co to sustainable fashion vlastně znamená, mrkněte na www.slou.cz.

Vaše Nikol

Komentáře

Váš komentář vypadá jako spam. Buď děláte něco, co nemáte, nebo se náš hlídací robot hrozně spletl. Pokud myslíte, že to je chyba, tak nám prosím dejte vědět.
Na e-mail vám budou chodit upozornění na nové zprávy. Váš e-mail nebudeme nikde veřejně zobrazovat.
Nebo se přihlásit přes