1: Proč mě fascinuje životní dokument Životní dokument

Dokumentovat svůj život mě vždycky fascinovalo, hlavně při pomyšlení, že zachytím okamžik, který se už nevrátí, a tak jsem si našla cestu k focení.

Už je to 10 let. Před 8mi lety jsem se zapojila do projektu Week of Life, kdy se každý den fotí 9 fotek denně a následně se to zpracovává jako týden života. Ale měla jeden osobní problém. Je to online, a tak jsem fotila akorát nedůležité scény jako nohy, ruce a nějaké zbytečnosti, které mě ten den obklopovaly. Moc jsem chtěla pokračovat, ale zároveň jsem to nechtěla sdílet s celým světem. A tak mi přítel naprogramoval soukromý web, kde jsem si všechno ukládala a kam mělo přístup pár mých blízkých.

Nakonec jsem dofotila celý rok, tedy 3.285 fotek. Povím vám, že to byl to mazec! Ke konci mě to už ani nebavilo, ale hecla jsem se a dala to. A jsem za to zpětně tolik ráda.

Uvědomila jsem si díky tomu spoustu věcí. Třeba kolik času jsem ochotna věnovat dokumentování svého života, jak kvalitní a v jakém množství chci výstupy. A protože nejsem jediná, kdo tohle řeší, provedu vás tím, co jsem za tu dobu objevila. :)

Vaše Nikol

Komentáře

Na e-mail vám budou chodit upozornění na nové zprávy. Váš e-mail nebudeme nikde veřejně zobrazovat.
Nebo se přihlásit přes