Letní kurz doprovázení Reportáže

Ke Kořenům představuje alternativní pohřebnictví. To znamená, že poslední rozloučení je pojaté jako oslava života zemřelého. Rozloučení může být i plné radosti, na oblíbeném místě a s krásnou atmosférou. Je to velmi osobní rozloučení a oproti tomu klasickému v obřadní síni obrovský rozdíl. Blanka, Monika a Alžběta z Ke Kořenům organizovali Letní kurz doprovázení v naprosto nádherném místě, v Černošické lesní školce obklopené úchvatnou zahrádkou. Veronika Hurdová neboli Krkavčí matka tam krásně povídala o tom, co sama prožila s naprostou otevřeností. Ania Vršník ze Stromka Centrum krásně vyprávěla o loučení s plody a miminky. Byla tam úžasná atmosféra, že ani popsat ji moc nedokážu. Takový klid, souznění, naprostá přítomnost a otevřená mysl. Venku celý den pršelo, ale k večeru se nádherně vyčasilo. Po dešti bylo všechno čisté, svěží a plné energie, sluníčko zářilo skrz listy a mně všechno přišlo nadpozemsky krásné, doslova.

Když jsem dojížděla MHD do Černošic, tak šíleně pršelo. Myslela jsem si, že ani nestihnu autobus, na který jsem měla na přestup 1 minutu, a který jezdí jednou za hodinu. V kontrastu s příjezdem z Prahy to tam vypadalo jako na konci světa. Byla jsem fascinovaná. Mimojiné by mě nikdy by nenapadlo, že tam jezdí autobus, co vypadá jako hasičské auto. ;)

V průběhu Verčina vyprávění přišla neohroženě Grétka: „Mami, potřebuju čůrat a mám hlad.“ Přišlo mi to skvělý, protože já v jejím věku bych se nejspíš počůrala v rohu. =D

Blanka vysvětlovala druhy truchlení. Někdo může mít třeba dlouhodobě obrovský propad, ale Verča se z toho rychle vzpamatovala a teď letí jako tryskáč nahoru, přesně tak, jak názorně ukazuje Blanka. =)

Ania Vršník ze Stromka centrum vyprávěla o rozloučení s plody a miminky, které se rozhodly, že na svět nepřijdou.

Najdi 4 děti ;)

Citát, který ve mně utkvěl: „Ty hory, které si s sebou nesete, jste měli jen přejít.“

Po dešti svěží zahrádka. Je klišé to říkat, ale byla to oáza klidu, to jsem dlouho takhle nepocítila.

Ten den byl pro mě velmi jedinečný a vryl se hluboko. Děkuju za to být součástí, holky ecofunebračky! =)

O Ke Kořenům jsem psala už dříve. Mrkněte.

A kdyby Vás zajímal příběh Veroniky Hurdové, nebo-li Krkavčí matky, její novou knížku Moje milá smrti sežene tady.

Vaše Nikol

Komentáře

Na e-mail vám budou chodit upozornění na nové zprávy. Váš e-mail nebudeme nikde veřejně zobrazovat.
Nebo se přihlásit přes